VÝLETY

Navštívená místa


Zápisky a fotografie z cest

Portugalsko (2019)

Portugalsko nabízí snadné cestování po husté síti dálnic. Pobřeží je plné pláží a útesů a ve vnitrozemí jsou malá bílá městečka a monumetnální kláštery.

Korutany (2017)

Konečně zase na horách. Nejdřív trochu historie v Salcburku a pak přesun do Korutan. Okouzlující Millstätter See, zelený NP Nockberge a vysoké štíty v okolí Heiligenblut.

Indie (2007)

Indie je země plná kontrastů. Nabízí ty nejkrásnější památky na světě, na druhou stranu je špinavá, přelidněná, páchnoucí a syrová. Kdo byl v Indii, nikdy na ni nezapomene.

Andalusie (2018)

Touha prohlédnout si Maurské památky v Andalusii trvala už nějaký čas a tato cesta ji dokonale uspokojila. Granda, Cordoba, Sevilla, Ronda - mešity, paláce a úžasné tapas.

Sri Lanka (2016)

Sri Lanka je malý ostrov, kde je všude blízko. Úchvatný pohled je na monumentální dágoby, Sigiriya se tyčí nad okolní krajinou, obdivujeme čajové plantáže, hory, písečné pláže.

Thajsko (2006)

Cestování po Thajsku bylo jedno z nejhezčích. Absolutně bezkonkurenční jídlo, na severu vodopády a pralesy, ve vnitrozemí starobylá města a na jihu dokonalé pláže.

Toskánsko (2017)

Toskánsko má mnoho krás. Florencie je galerií umění pod širým nebem, San Gimignano bývá označováno za Manhattan středověku a vinařská krajina je balzámeme na duši.

Vietnam (2014)

Dva týdny ve Vietnamu jsme využili tak, že jsme to cestovali z Hanoje do Ho Či Minova města. Dech nám vyrazily vápencové útvary v Ha Long Bay i hrobky císařů v okolí Hue.

Mexiko (2005)

Do Mexika jsme se kvůli nedostatku cestovatelských zkušeností vydali s CK. Skupina 8 lidí - města, pyramidy, moře, výborné jdílo a celkově skvělá zábava.

Scroll to Top