Mexiko (2005)

Mexiko (21) – Xochimilco

Xochimilco jsou plovoucí trhy, které ale příliš zavánějí turistickým rýžováním. Plujeme na loďce, ale nikomu se nechce od proplouvajících trhovců kupovat jejich předražené zboží. Je zima.

Čti dál

Mexiko (20) – Mexico City

Opakování všeho, co jsme po cestě viděli, v Antropologickém muzeu. Později ještě prohlídka čtvrtí města, kam se nám doposud nepodařilo zavítat.

Čti dál

Mexiko (18) – Villahermosa, La Venta

Olmécké hlavy se datují do let 1500–400 př. n. l. Tehdy v regionu vládli Olmékové, jež se považují za první kulturu ve Střední Americe a jednu z šesti kolébek lidstva.

Čti dál

Mexiko (17) – Merida, Uxmál

Symbolem Uxmálu je Kouzelníkova pyramida. Jedná se o 39 m vysoký chrám se základnou tvaru oválu. Podle legendy ji právě kouzelník postavil během jedné noci.

Čti dál

Mexiko (16) – Chichén Itzá, Valladolid

Nejznámější stavba Chichén Itzá je 30 metrů vysoká pyramida Kukulkána. Má devět stupňů a na každé straně jedno schodiště. Každé má 91 schodů. Celkový počet schodů i s nejvyšší plošinou tedy činí 365.

Čti dál

Mexiko (13) – Palenque, Misol-Ha

Nejdříve starobylé město Palenque ukryté v zelené džungli a pak výlet k úžasnému vodopádu s jezírkem, kde je možné si užít krásné koupání.

Čti dál

Mexiko (8) – Mitla, Oaxaca

Je libo ochutnat mezcal? Pak je Mitla to nejlepší místo. Mezcal se pálí z agáve, má kolem 50 procent akloholu a na dně každé lahve leží červík, opředený mnoha pověstmi.

Čti dál

Mexiko (7) – Oaxaca, Monte Albán

Nad městem Oaxaca se nachází náhorní plošina pojmenovaná Monte Albán – Jaguáří vrcholek. Bylo to velkolepé zapotécké město a je to jedno z nejstarších kultovních míst Mezoameriky.

Čti dál

Mexiko (6) – Puebla

V Pueble se nachází dochovaná kachlíková kuchyň, ve které jeptišky vynalezly mexickou specialitu Mole Poblano. Puebla je celkově výrobou kachliček vyhlášená.

Čti dál

Mexiko (5) – Teotihuacán

Velkolepé pyramidy se tyčí v údolí, na značném prostoru, dobrých 5 km dlouhém a skoro 3 km širokém. Teotihuacán byl náboženským centrem, kde se scházely desetitisíce lidí.

Čti dál

Mexiko (4) – Mexico City

Mexico City je hlavní město Mexika. Leží ve vnitrozemí, vysoko v horách (2250 m n. m.) a s počtem obyvatel kolem 9 milionů je jedním z největších měst na světě.

Čti dál
Scroll to Top