Indie (2007)

Indie (25) – Delhi

Poslední den na prohlídku zajímavostí Dilí věnujeme věži Qutub Minar a záhadnému železnému sloupu starém 1800 let. Lotosový chrám připomíná operu v Sydney a v Raj Ghatu byl zpopelně Gándhí.

Čti dál

Indie (24) – Delhi

Zpět v Dilí. Už jsme zkušení cestovatelé a po městě se pohybujeme s bravurní jistotou. Navštívíme nádhernou Humájúnovu hrobku a okolní zelené a svěží zahrady.

Čti dál

Indie (23) – Váránasí

Váránasí je považováno za svaté město hinduistů, buddhistů a džainistů a je údajně jedním z nejdéle trvale osídlených měst na světě. Lidé se sem jezdí modlit, smýt hříchy v Ganze, i zemřít a nechat se spálit. Kdo neuvidí, neuvěří.

Čti dál

Indie (22) – cesta do Váránasí

Celý den na cestě. Jediné rozptýlení nás čeká v jednom motorestu u cesty, kde se občerstvujeme, odpočíváme a děláme fotky pro místní, kteří jsou z nich naprosto nadšení.

Čti dál

Indie (21) – Khajuraho

Khajuraho je proslavené především svými dokonale propracovanými erotickými motivy, které zdobí fasády zdejších chrámů. Je velmi zábavné procházet celým komplexem a hledat, kdo najde krásnější zpodobnění milostných technik.

Čti dál

Indie (20) – Orcha

V Orche zažijeme pravou neturistickou Indii. V krajině se nachází spousta kenotafů, koná se tu zrovna nějaká slavnost, lidé se koupou ve svaté řece, v chrámech jsou obřady, lidé prodávají, nakupují, slaví a má to úžasnou atmosféru.

Čti dál

Indie (19) – Taj Mahal

Vstáváme velice brzy, abychom na svítání už byli u Táj Mahálu. Člověk ho viděl na fotkách tolikrát, ale stejně mu jeho majestátnos a elegance vyrazí dech. Dokonalá stavba.

Čti dál

Indie (18) – Ágra

Opět pokus o zmírnění bolestí břicha pomocí místní léčitelky. Kde ten náš řidič na ně chodí, to je záhadou. Přesun do Ágry a snaha přežít noc v komáry zamořeném pokoji.

Čti dál

Indie (17) – Jaipur

Kvůli žaludeční nevolnosti, která je doprovázená vysokou teplotou, musíme v Jaipuru zůstat o den déle, než bylo v plánu. Tím pádem z programu vypouštíme město Fatehpur Sikri.

Čti dál

Indie (16) – Jaipur, Amber

Pár kilometrů za Jaipurem se rozkládá Amber, bohužel momentálně v rekonstrukci. Obsahuje mnoho krásných místností, například komplikovaně barevně vyzdobený chrám boha Ganéši.

Čti dál

Indie (15) – Jaipur

Jaipur je oproti Pushkaru obrovská změna. Z klidného hippie městečka do hlučného velkoměsta. Nejznámější atrakcí je zde Hawa Mahal, odkud ženy z královského dvora sledovaly dění na ulících, aniž by je někdo spatřil.

Čti dál

Indie (14) – Pushkar

Svaté město s dlouhou historií, jehož jmého znamená Lotosový květ. Jsou zde úzké uličky, chrámy a gháty, kde se pořád někdo koupe ve svaté vodě. Nad městem je kopec s krásným výhledem.

Čti dál

Indie (13) – Udaipur, Shilpgram

Projdeme si městský palác v Udaipuru a zajedeme do skanzenu na ukázku místní původní lidové architektury a různých tanců a zpěvů. Romantický západ slunce na kopci za městem.

Čti dál

Indie (12) – Ranakpur, Udaipur

Dopoledne procházka po okolí Ranakpuru a pak přesun do Udaipuru, který leží kolem krásného jezera a žije z toho, že se tu svého času natáče jeden díl Jamese Bonda.

Čti dál

Indie (11) – Ranakpur

V Rankpuru se s pomocí místního lidového léčitele snažíme překonat žaludeční potíže a pak jdeme na prohlíkdu místního nádherného chrámového komplexu zasazeného mimo veškerou civilizaci.

Čti dál

Indie (10) – Mount Abu

Nejvyšší hora Rádžastánu je jen o trochu vyžší než Sněžka, ale okolí je samozřejmě úplně jiné. Chrámy v Dilwaře jsou úžasně zdobené, ale nesmí se tu fotit a návštěvu znepříjemňují přidrzlé opice.

Čti dál

Indie (9) – Jodhpur, Mount Abu

Dopoledne se jdeme ještě podívat do starého města a po obědě přejíždíme do horského městečka Mount Abu, kam jezdí indové na líbánky a tudíž je zde trochu uvolněnější atmosféra.

Čti dál

Indie (8) – Jodhpur

Jodhpuru se přezdívá modré město, protože většina domů v centru má modrou barvu. Nad městem s vypíná pevnost Mehrangarh, kterou si projeme s audio guidem. Procházka kolem hodinové věže a nákupy koření až v kuchyni sympatického páru.

Čti dál

Indie (7) – Jaisalmer

Jaisalmer. Perla pouště. Zlaté město. Pevnost ležící na kopci s vysokými hradbami, labyrintem úzkých uliček, džinistickými chrámy a bohatě zdobenými havélí. A ten západ slunce byl dokonalý.

Čti dál

Indie (6) – Bikaner

Pevnost v Bikaneru se jmenuje Junagarh a pochází ze 16. století. Průvodce je na nás příliš rychlý a tak si jdeme svým tempem a můžeme si v klidu vychutnat její krásu. Po obědě přesun do Jaisalmeru.

Čti dál

Indie (5) – Bikaner

Do Bikaneru dorazíme v den, kdy se koná svátek barev – Holí. Indové se nalívají alkoholem a jak na to nejsou zvyklí, tak jsou pěkně divocí. My slavíme Holí v areálu spřáteleného hotelu. V ulicích by to nemuselo být příjemné.

Čti dál

Indie (4) – Mandawa

První den cesty. Prašné cesty Rádžastánu. Krátká zastávka v Jhunjhumu a příjezd do Mandawy, malého města, které se pyšní mnoha krásnými havélí.

Čti dál

Indie (3) – Delhi

Chtěli jsem cestovat vlakem, ale skončili jsme u pronájmu auta i s řidičem. Jsme sice frustrovaní, ale nakonec se ukáže, že to byl dobrý tah a mohli jsme tak procestovat velký kus země.

Čti dál

Indie (2) – Delhi

Dilí je přelidněné, rušné, špinavé a nezapomenutelné. Nádherná Červená pevnost a rozlehlá mešita Jama Masjid, na ulících davy pestrobarevně oděných lidí, krávy, nepořádek, smrad – neuvěřitelné kontrasty.

Čti dál
Scroll to Top