Indie (25) – Delhi

Snídaně banán + sušenky. Potom jdeme do komplexu Qutub Minar (UNESCO), jemuž dominuje 72,8 m vysoká věž, jejíž stavba začala v roce 1199. Hned vedle se nacházejí rozvaliny první mešity v Indii – Kuvvatul islám. Komplex, ve kterém je možné vidět ještě několik polorozpadlých objektů, je opět velice pečlivě udržovaný a návštěvník se zde cítí příjemně. Nachází se zde také výjimečný železný sloup (7,2 m) starý téměř 1800 let (dle textu na sloupu), který nerezaví, protože je vyroben z 98% železa a je tedy z metalurgického hlediska naprostou záhadou.

Potom přejíždíme k Lotosovému chrámu (Baha’i temple), který trochu připomíná operu v Sydney. Vstup zdarma a je zde poměrně dost Indů. Chrám je působivější více zvenčí než zevnitř.

Poslední naší prohlídkou v Indii je Raj Ghat. Jedná se o místo, kde byla zpopelněna těla Mahátmy Gándího, Indiry Gándhiové a jejího syna Rádživa. Je to park s jezery , kde mají jednotlivé osobnosti své památníky. Potom se přesunujeme na Main Bazar. Večeře v Everestu a pak ještě nákup kabelky. V sedm jdeme do Guest Housu. Po osmé přichází Ashok a píšeme doporučení v češtině pro tu jeho cestovku – United India. Do desíti si pak povídáme v obýváku s jedním holandským párem a potom už jedeme na letiště. Odlet je na čas v 02:35 v noci. Zůstává nám neutracených 350 Rs.

Scroll to Top