Indie (24) – Delhi

Vlak má 5 hodin zpoždění. V Delhi jsme až ve 13:00. Jakmile zastavíme, objeví se přímo ve vagonu člověk z naší cestovní agentury a nějaký snaživec, který Beatě bere batoh. Beze slova odporu jdeme k autu, kde si chce nosič za přinesený batoh naúčtovat nehoráznou částku. Zase jsme naletěli. Chvíli se spolu dohadujeme a nakonec dostátá 50 Rs. Jsem z Indů už úplně znechucený.

Řidič nás hodí do guest housu agentury. Dáváme si pálivý oběd s plackami, který mi neudělá moc dobře a jdeme do města. První zastávka je Humájúnova hrobka zapsaná v UNESCO. Jedná se o předchůdce Taj Mahalu. Byla dostavěna v roce 1571 a je z červeného pískovce s výzdobou z bílého a černého mramoru. Nachází se v krásných zahradách. V komplexu je možné nalézt i další hrobky a je to zde příjemné.

Následně jdeme do Lodi Gardens, které leží kousek od Humájúna. Krásné a svěží, dokonale udržované zahrady, jsou oázou klidu v rušném Delhi. V zahradách se navíc nachází několik hrobek z 15. a 16. století. Panuje zde uvolněná klidná atmosféra a návštěvník by tu dokázal nějakou tu hodinu prolenošit.

Zapadá slunce a my se přesouváme na Main Bazar, kde si v Everestu dáváme večeři a potom jdeme ještě na net poslat poslední pozdravy z Indie. V 21:00 nás řidič odváží zpět do guest housu.

Scroll to Top