Indie (22) – cesta do Váránasí

Odjezd do Váránasí jsme si určili na 08:00. Silnice je ve velice špatném stavu, místy úplně chybí. Samé díry a výmoly, často se musíme vyhýbat náklaďákům a autobusům. Navíc je horky a my se obstojně potíme. Po čtyřech hodinách jízdy si děláme první přestávku na WC. Je to vlastně jediná zastávka po cestě. Jsme v něčem jako motorestu někde v polích, krajina v okolí je celkem hezká, člověk by se hned šel projít. Poflakuje se tu několik chlapů a když se chystáme odjet, tak jeden z nich vysloví přání, zda bychom ho nevyfotili s jeho malým štěnětem. Všichni nás při focení pozorují a když jim ukážu na displeji přístroje fotku, tak mají radost jako malé děti.

Pokračujeme v jízdě. Kousek před Váránasí najíždíme konečně na pořádnou dálnici, ale přejedeme náš výjezd a musím se vracet. Do města se nakonec dostáváme po nějaké nevýznamné boční silnici a Billu se musí neustále někoho ptát na cestu. V hotelu jsme něco po páté. Jmenuje se Surya a je to komplex s nádvoříčkem, restaurací, masážemi, bazénem. Cena 600 Rs na noc. Billu nás seznamuje s klukem, který by nás zítra měl vozit po městě svojí moto-rikšou. Jmenuje se Papu a vypadá celkem sympaticky.

Dáváme se na pokoji dohromady a v 19:30 jdeme i s Billu na večeři do zahradní restaurace kousek od hotelu. Objednáváme si jídlo a když nám ho přinesou, tak vyjde najevo, že Billu si nic neobjednal. Rozdělíme se s ním o naše porce, je toho dost. Na závěr si dáváme lassi a shake, střihneme si společnou fotku, vyřídíme nějaké formality (dotazník pro agenturu o naší spokojenosti s řidičem) a dáváme Billu obálku s dýžkem. Před hotelem se loučíme a jdeme spát. Billu chce zítra vyrazit do Delhi v „five something“…

Scroll to Top