Indie (18) – Ágra

Beatě pořád není moc dobře, ale je to už lepší než včera. Pokud dnes nebudeme pokračovat v cestě, nestihneme už dojet do Váránasí. Rozhodujeme se proto pokračovat v cestě. Pomalu se balíme a já si dávám snídani. Před 11:00 odjíždíme do Ágry. Těsně před odjezdem ale ještě Billu dotáhne na pokoj nějakou léčitelku. Nacházel jsem se zrovna v koupelně a nebyl náležitě upraven, abych mohl předstoupit před mladou indickou dámu. Bea se tedy podrobila proceduře a já si dal sprchu. Dle jejích slov byla holka silná jako dřevorubec a masáž břicha bylo dost bolestivá. Po jejím skončení následovalo ještě různé křivení nohou a musela opět něco vykopávat nohama pryč z těla. Skončilo to tak, že jí léčitelka uvázala kolem břicha dost natěsno ručník a musela si s ním na 10 minut lehnout na břicho, kde byl na ručníku uzel. Bea byla po tom masážním zákroku dost zničená. Holka si pak přišla pro nějaké peníze. Byla hezká, mladá, v zeleném sárí. Dal jsem jí 50 rupek.

Pak už do auta a jedem. Cesta je dlouhá. Zastavujeme na oběd, ale jím jenom já – nějaké předražené vegetariánské nudle. Bea jen čaj. Vezmeme si tu aspoň nějaké kostky cukru. V Ágře v hotelu jsme v pět večer. Cesta těsně před městem byla příšerná. Jedna velká zácpa a k tomu rozbitá silnice. Hodíme si věci do pokoje a jdeme vyzkoušet místní Pizzu Hut. Bea si dává polévku a já salát. Potom si ještě objednáváme tu úplně nejjednodušší a nejmenší pizzu, kterou tu mají. Bea do sebe stejně dostane jen jeden dílek (ze čtyř).

Po večeři se vracíme do hotelu. Jdu na hodinku na internet napsat maily a Bea už jde na pokoj. V pokoji je neskutečné množství komárů. Snažíme se je vybít, ale vůbec to nepomáhá. Po čase se rozhodujeme pro jinou taktiku. Na noc si vlezeme do spacáků (i přes značné horko), přeh hlavy si přetáhneme i kapuce, aby nám koukal jen nos a celí se postříkáme repelentem. Taktika to není úplně špatné, ale to vedro prostě nejde vydržet. Noc je tedy značně vyčerpávající.

Kvůli jednodennímu zpoždění musíme vynechat místní Červenou pevnost a Fatehpur Sikrí. Fatehpur bychom dnes po cestě ještě asi stihli, ale nějak jsme to špatné naplánovali. Škoda.

Scroll to Top