Indie (6) – Bikaner

Ráno balíme věci a batohy necháváme na recepci. Jdeme do města. Ulice jsou hrozně zaprášené a těsně před pevností vidíme jezírko plné odpadků. K pevnosti dorazíme 20 minut před otevřením, takže ji zatím jen obhlížíme z nádvoří. Tam se seznamujeme s jedním Čechem, který už je v Indii po páté. Doporučí nám restauraci na oběd – Amber na Station Rd.

Pevnost v Bikaneru se jmenuje Junagarh a v ceně vstupného je i průvodce. Ten ale celkem pospíchá, takže se nakonec skupince ztrácíme a jdeme si sami vlastním tempem. Pevnost je členitá s krásnou výzdobou, ale v tento čas je také zavalená skupinkami turistů. My jdeme pomalu a občas se ocitneme i úplně o samotě. Potkáváme zde dokonce i českou skupinu. Když skončíme v pevnosti, jdeme na oběd na Station Rd. do Amberu. Je tu čisto, ale bohužel si sedáme vedle záchodů a zrovna uprostřed jídla je tam nějaký snaživec začne čistit nejméně trojnásobnou dávkou saponátu. Dezinfekční zápach se šíří celou restaurací a u našeho stolu ho máme z první ruky. Číšník zachytí naše zděšené pohledy a přinutí zaměstnance na záchodě, aby svou činnost přerušil. Těsně před naším odchodem přichází i Čech z pevnosti. Prohodíme několik málo slov, ale na delší konverzaci to není, protože spěcháme do hotelu. V jednu už odjíždíme do Jaisalmeru. Staré město v Bikaneru už navštívit nestihneme.

Cesta do Jaisalmeru ubíhá dobře, dopřáváme si jednu přestávku na hrnek čaje a odskočení si na WC. Když odpočíváme, tak k naší restauraci přijíždí auto, které řídí údajně nejlepší kamarád našeho řidiče. Míří také do Jaisalmeru. Tam si kluci budou mít čas řádně promluvit.

Do Jaisalmeru přijíždíme v sedm večer a ubytujeme se v jednom z hotelů, který prosazuje náš řidič. Jdeme hned do města, kde nás při koupi pohlednic prodavač zatáhne do hloubi obchodu, leje do nás čaj a přátelsky se nám snaží vnutit nějaké oblečení ke koupi. Beata nakonec bere něco pro sebe a pro Jou. Prodavač ale nemá peníze na vrácení, takže musíme přijít zítra a vyrovnat se. Pak nás zatáhne do restaurace naproti na večeři. Čmuchám ve vzduchu provize. Jídlo je ale dobré (restaurace Monica), najíme se a jdeme spát.

Scroll to Top