Indie (4) – Mandawa

Odjezd z Main Bazaru je v 8:30 ráno. Cesta je dlouho celkem dobrá, ale to samozřejmě nevydrží napořád a po čase se začne zhoršovat. Při průjezdech menšími vesnicemi je přímo katastrofální. Doprava zde vždycky zhoustne, všude se plete spousta lidí a zvířat, všichni na sebe zběsile troubí a my se šineme krokem. Mám pocit, že naše auto tuto cestu nemůže přečkat ve zdraví. Nakonec ale vždycky nějak projedeme.

Kolem 13:00 zastavujeme ve vesnici Jhunjhumu u nějakého chrámu, zřejmě Rání Satí Mandir. Chrám je ale zavřený, takže si jen projdeme přilehlé budovy a skočíme si tu na záchod. Pokračujeme do Mandawy. Je to malá zaprášená vesnice, kde se nachází několik hezkých havélí a v městské pevnosti je luxusní hotel. Zvenku ale pevnost dojem luxusu vůbec nebudí. Když od ní odcházíme, vidíme k ní přijíždět několik povozů tažených velbloudy. Turisti ubytovaní v hotelu pojedou na projížďku.

Na oběd dnes šetříme, takže jen banány. Některé havélí jsou předělané na hotely – tam nás ochotně pouštějí, ať si je prohlédneme. Dvě havélí fungují jako obytné domy (teda dvě, kam nás pouští, jinak jsou to všechno obytné domy, ale těžko říct, jestli v nich někdo žije, nebo jen chátrají).

Vypadá to, že ve městě jsou maximálně 3 dobré restaurace. Do jedné venkovní nakukujeme, ale nikdo v ní nesedí, takže odcházíme. Najíme se v našem hotelu Shekhawati. Ten taky vypadá jako havélí. Pokoj za 400 rupek, bez TV, ale čistý. Před večeří debatujeme s řidičem a když se jde Bea umýt, využije mojí slabosti, aby vyzvěděl, kolik nás celý tenhle špás s autem stojí. Ihned, jak mu to řeknu, tak zalituji. Mám špatné svědomí. Jako bychom od začátku dělali všechno špatně. Jsem snad poprvé na cestách, nebo co?

Dnes začíná festival „Holí“ – večer jsou všude ohňostroje a celým městem zní zpěv za doprovodu bubnů. Zítra po sobě lidé budou házet všelijakými barvami a bůhví, čím ještě. Náš řidič se bojí, že jeho auto dojde k úhoně, proto chce vyjet brzo ráno, kdy budou ještě všichni spát a my se tomu blázinci co nejvíce vyhneme. Budeme muset oželet město Fathepur, kde jsme se plánovali zastavit při cestě do Bikaneru. Možná to tam bude přes den taky divoké, takže ho raději jen projedeme.

Scroll to Top