Mexiko (21) – Xochimilco

Po snídani v našem oblíbeném Cafe Popular (včera jsme tu potkali jeden pár z Čech – seděli u vedlejšího stolu) jedeme na konečnou stanici metra a pak ještě na konečnou stanici tramvaje do čtvrti Xocimilco, kde se nacházejí zbytky plovoucích zahrad. Jedou všichni kromě Bendy, kterému není moc dobře. Pronajímáme si loďku ($100 na osobu) a začíná dvouhodinová pomalá plavba po kanálech. Je nečekaná zima, na kterou není nikdo připravený. Míjíme lodičky s muzikanty a prodejci všeho možného. Všichni jsme ale zmrzlí, nikomu se nechce utrácet a až ke konci si dáváme kukuřici s chilli v kelímku. Mexičani si to ale užívají a pořádají na lodičkách pikniky s veselou zábavou. Jede s námi i manželka našeho gondoliéra s malým dítětem a pořád se směje. :o)

Po skončení projížďky se jdeme podívat na místní kostel. Přes trhy na náměstí se vracíme na tramvaj a pak metrem do hotelu. Při nástupu do metra někdo Jarce prohrábne batoh, ale nic neukradne. Při výstupu Ivetě prořežou batoh žiletkou a ukradnou peněženku se $100.

V hotelu se líp oblečeme a už jen se Sašou jdeme do obchoďáku kousek od Zócala nakoupit nějaké potraviny – tequila, nachos s dipem, čokoláda, fazole, mole poblano). V trafice si ještě koupíme barevné časopisy o místech, kde jsme všude byli (Puebla, Oaxaca, Palenque, Chichén Itzá). Následuje večeře ve stejném podniku, jako jsme obědvali první den. Večer se koná v patiu schůzka ohledně zítřejšího odletu a my jdeme na chvíli na internet. V ulicích je nesmírně živo. Davy proudí na Zócalo , tak snad nebude v noci venku velký kravál.

Scroll to Top