Mexiko (13) – Palenque, Misol-Ha

Ráno jdeme sehnat něco na snídani – 4 kusy sladkého pečiva, každý za 1 peso. Dobrý kup. Bea ještě přidává jogurt. Pak jdeme na prohlídku ruin v Palenque, které leží asi 10 km od města ukryté v bujné džungli. Celé město muselo být obrovské – na nalezišti je přes 500 budov na 15 km2. Nejznámější je palác s věží uprostřed, což je vlastně takový symbol Palenque – toto slovo znamená „palisáda“.

Ruiny jsme prolezli za 4,5 hodiny a v 13:00 jsme stáli před rozhodnutím, co dál. Většina výpravy se chtěla vrátit do města a tam čekat na noční přejezd, ale to se nám nechtělo. Nakonec se podařilo zaranžovat výlet do Misol-Ha. Jedná se o velký vodopád na stejnojmenné řece, pod kterým je pěkné jezírko obklopené bujnou vegetací. Na koupání jsme si vyhradili 2 hodiny – hezky si zaplavali, omrkli vodopád a já s Ivetou jsme šli i do jeskyně s jezírkem, kam nás za 10 pesos vzali indiáni.

V pět jsme znovu v Palenque a jelikož jsme celý den nic nejedli, tak zamíříme do restaurace. My+děvčata+Saša+Benda. Mají tady velké porce a je to hned vedle hotelu. Bea si dala qusadillas se žampiony a se sýrem, já flákotu hovězího. Najíme se královsky a ještě jdeme na chvíli na náměstí, kde vystupují na pódiu nějaké děti. Pak se vracíme zpět do hotelu a odtud na autobusové nádraží. Čeká nás noční přejezd.

Scroll to Top