Mexiko (8) – Mitla, Oaxaca

V 07:00 je sraz před hotelem a jde se na autobus do Mitly. Ráno si chceme uvařit čaj a zjišťujeme, že konvice nefunguje, z čehož teda nemáme vůbec radost. Snad ji Holcovi nerozbili. Děvčata si prala nějaké věci, které si suší na pokoji. Proto jsme si nedali věci na recepci hned ráno, ale musíme přijet do 12:00 a stihnout se vystěhovat.

Mitla je malá vesnička asi 45 km za Oaxackou. Zachovaly se zde především ornamenty na stavbách Mixtéků a Zapotéků. Potom je tu k vidění už jen jeden kostel a spousta obchodů s pravým mezcalem. Po povedené prohlídce všech důležitých památek si jedne mezcal koupíme a frčíme zpátky. Tomáš Holec je nadšený, protože ochutnával ve třech obchodech.

V Oaxace jsme za deset dvanáct a sprintem utíkáme k hotelu, abych se stihli do 12:00 vystěhovat. Je to stres. Vystěhujeme se až 15 minut po dvanácté, ale nikomu to nevadí. Následuje hodina a půl na oběd, kterou využíváme na internet a malé občerstvení. Potom jdeme se Sašou na obhlídku města, do muzea a do kostela Santo Domingo. V muzeu se Saša a pan Benda vyžívají. Benda ještě zůstává v muzeu a my tři jdeme na kafe. Benda si později přisedá. Po kávičce jdeme všichni čtyři ještě na krátkou procházku. V jednom hotelu na terase fotíme západ slunce nad městem a končíme u kostela Panny Marie Milosrdné, kde mají centrum zmrzlináři.

Zde se rozdělíme a my s Beatou jdeme na večeři (kuře s rýží) a pak už do hotelu, připravit se na noční přejezd. Vyjíždíme v devět a až na hlasité řeči dvou postarších amíků přímo za námi cesta ubíhá velmi dobře. Ve 03:00 se koná 3/4 hodinová přestávka na nezbytné potřeby.

PS: Oaxaka je známá také praženými kobylkami, které jsme přes poledne objevili v kryté tržnici u Zócala. Prodávalo se zde jídlo všeho druhu – od čokolády přes pečivo až po maso, které leželo v tom vedru jen tak na pultech. Kobylky jsem nejedli, ale koupil si je Tomáš Holec a večer nám je nabízel – myslím, že žádný odvážlivec se nenašel. Já jsem v jedné místní čokoládovně koupil jednu čokoládu do práce. Snad nějak přečká cestu domů.

Scroll to Top