Indie

Indie(2007)

Indie (2) – Delhi

První seznámení s Dillí. Špína přelidněných ulic a úžasné památky. Červená pevnost a největší indická mešita Jama Masjid.

Indie (3) – Delhi

Další den v Dillí. Brána Indie s parkem, kam se movitější Indové chodí rekreovat a projíždět na labutích na malém jezírku. K tomu pár chrámů.

Indie (4) – Mandawa

V Mandawě se nalézají krásná havélí, mezi vším tím prachem a špínou někdy vypadají neskutečně. Spousta chátrá, lidé v nich žijí, ale neudržují. Zasloužily by si příkladnější péči.

Indie (5) – Bikaner

Příjezd do Bikaneru a svátek Holi, kdy se Indové popatlají barvami a vyvádějí jako utržení z řetězu.

Indie (7) – Jaisalmer

V pouštním Jaisalmeru se nachází úžasná pevnost s úzkými uličkami, ve kterých je poměrně obtížné se vyhnout kolemjdoucím posvátným kravám. Výzdoba džinistických chrámů je nezapomenutelná.

Indie (9) – Jodhpur

Rychlá dopolední návštěva města a pak přesun do Mount Abu. Klidného lázeňského města v horách, kam jezdí Indové na líbánky.

Indie (10) – Mount Abu

Nejvyšší hora státu Rádžastán se jmenuje Guru Šikhar a její výška činí 1723 m n. m. Blízké džinistické chrámy v Dilwaře jsou úchvatné.

Indie (11) – Ranakpur

Náročný boj s průjmem pomocí místních metod a návštěva nádherných chrámů v Ranakpuru.

Indie (12) – Udaipur

V Udaipuru se natáčel jeden díl série o Jamesi Bondovi – Octopussy (1983), který tu můžete každý večer shlédnout v polovině barů či restaurací. Město leží kolem jezera, které mu dodává zvláštní kouzlo.

Indie (14) – Pushkar

Pushkar je město u jezera obklopeného horami, kde Indové provádějí rituální koupele. Z kopce nad městem je úžasný výhled do okolí.

Indie (15) – Jaipur

Hawa Mahal – Paláce větrů – bylo místo, kde mohly ženy z paláce nerušeně sledovat dění na ulících, aniž by byly samy viděny.

Indie (20) – Orcha

Kouzelné místo stranou turistického ruchu. Kenotafy rozeseté v okolní krajině a možnost sledovat Indy při jejich běžném životě.

Indie (21) – Khajuraho

Sochy elegantních tvarů a křivek v džinistických chrámech si musí každý zamilovat a v Khajurahu jsou ty nejkrásnější v celé Indii.

Indie (23) – Váránasí

Váránasí je svaté město, kde by se měl každý hinduista aspoň jednou za život vykoupat. Voda Gangy smyje veškeré lidské hříchy, očistí tělo i duši, ač na první pohled a přivonění to tak určitě nevypadá.

Indie (24) – Delhi

Opět v Dillí. Humájúnova hrobka, zahrady, Main Bazar. Už se zde cítíme jako doma. Jistě a v klidu.

Indie (25) – Delhi

Lotosový chrám je poměrně lehce zaměnitelný s operou v Sydney, ale její krásy zřejmě zdaleka nedosahuje. Věž v Qutub Minar ale sahá až do nebe.